Jak działa test

Jak działa test

Test do samodzielnego wykonania

Jeśli zaobserwowałaś u siebie niepokojące objawy, ale nie jesteś pewna czy to już menopauza zastosuj Climea test menopauzalny, który umożliwia zdiagnozowanie okresu klimakterium.

Test menopauzalny Climea przeznaczony jest do jakościowego wykrycia podwyższonego poziomu hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu, jego skuteczność to 98,7%.

Hormon FSH

Hormon folikulotropowy (w skrócie określany jako FSH) jest hormonem produkowanym przez przysadkę, pobudza on m.in. jajniki do wytwarzania estrogenów w I fazie cyklu miesiączkowego. W okresie, gdy jajniki produkują za mało estrogenów, przysadka wytwarza coraz więcej FSH, aby pobudzić jajniki do wzmożonej aktywności. Podczas menopauzy czynność jajników wygasa i poziom estrogenów spada. Jest to znak dla przysadki, aby wytwarzała więcej FSH. Stąd podwyższony poziom tego hormonu jest wykorzystywany jako wskaźnik okresu menopauzy.

Stężenie hormonu FSH zmienia się podczas cyklu miesiączkowego, dlatego aby stwierdzić, że poziom hormonu FSH w organizmie kobiety jest stale podwyższony, należy przeprowadzić dwa testy w odstępie tygodnia, jeden po drugim.


Projekt i wykonanie: Quality Pixels