Na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę?

 
Zaobserwowałaś pierwsze zmiany w funkcjonowaniu swojego organizmu? Nie jesteś pewna czy to menopauza? Uważasz, że jeszcze za wcześnie na przekwitanie?

1. Po pierwsze zapoznaj się z głównymi objawami

Najważniejsza jest świadomość tego, co może dziać się z Twoim ciałem w czasie menopauzy. Posiadanie podstawowej wiedzy, czym jest menopauza i jak się objawia pozwala lepiej przygotować się do tego nieuniknionego dla każdej kobiety procesu.

2. Obserwuj reakcje swojego organizmu

Przede wszystkich kontroluj swój cykl, który może być jednym z najbardziej „namacalnych” objawów zbliżającej się menopauzy. Pomyśl o specjalnym kalendarzyku, który pozwoli Ci na stałą obserwację. Ponadto jeśli zauważysz w organizmie zachowania, które wcześniej nie miały miejsca przeanalizuj je i poszukaj wszystkich możliwych przyczyn.

3. Poszukaj metod zaradczych

Gdy objawy przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu – pomyśl nad metodami zaradczymi. Do wyboru masz środki hormonalne lub preparaty oparte na naturalnych składnikach np. soja. Ponadto istnieje wiele naturalnych sposobów ograniczających uciążliwość objawów np. ćwiczenia fizyczne, joga, zdrowa dieta itp.


Projekt i wykonanie: Quality Pixels